IMPLANTY ZĘBOWE. IMPLANT ZĘBA. CENA. WSKAZANIA

Implanty zębowe

Implanty zębowe to nowoczesna metoda uzupełnienia braków zębowych. Wykonane z tytanu lub ceramiki zastępują naturalny korzeń zęba. To skuteczne rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby w wyniku wypadku, próchnicy lub też chorób przyzębia.

Każdy zabieg wstawienia implantu zębowego poprzedza konsultacja lekarza implantologa z pacjentem, diagnostyka oraz ogólna ocena stanu zdrowia. Wykonuje się  diagnostykę radiologiczną zarówno w formie zdjęcia panoramicznego, jak i tomografię stożkową 3D. Jest ona konieczna do zaplanowania zabiegu i oceny stanu implantów w okresie integracji i później w okresie ich użytkowania. Oferujemy klasyczną lub natychmiastową procedurę implantologiczną w zależności od potrzeb pacjenta.

W przeciągu naszego życia z różnych przyczyn dochodzi do utraty zębów. Stajemy przed okropnym dylematem noszenia do końca życia protezy, która często jest nieadaptowalna w naszych ustach, lub co gorsza obywania się bez niej. W odczuciu własnym i otaczających nas ludzi brak zębów w jakiś sposób nas upośledza.
Jednym z rozwiązań są implanty. Wszczepy zbudowane z tytanu, doskonale tolerowane przez nasz organizm. Dzięki nim możemy ustabilizować “latającą protezę” co więcej możemy się jej całkowicie pozbyć, albo uniknąć.

Implant zęba

Ponad 30 lat temu prof. Branemark zastosował pierwsze wszczepy z tytanu. Dziś można powiedzieć, że implantologia bardzo mocno wkroczyła w świat stomatologii. Trudno wyobrazić sobie współczesną stomatologię bez metod wykorzystujących zalety stosowania implantów. Od dawna nie jest dziedziną doświadczalną. Dzięki wykorzystaniu tytanu oraz udoskonalaniu procedur leczniczych, implantologia stomatologiczna jest uznaną metodą chirurgiczno – protetycznego zaopatrzenia pacjentów. To unikatowy sposób leczenia będący istotną alternatywą w bardzo wielu przypadkach. Pozwala odbudować utracony ząb, kilka zębów, ale także jest godną uwagi metodą rehabilitacji pacjentów bezzębnych.

Implanty zębowe cena

Cena implantu zębowego jest wypadkową technologi procesu leczenia implantologicznego oraz podaży i popytu.
Na leczenie implantologiczne składają się koszty zabiegów periodontyczno-chirurgicznych, koszty materiałowe implantów, oraz koszty protetyki. Im większy zakres tym dłuższy czas leczenia i wyższa cena.
Za implanty zębowe zapłacimy więcej w dużych miastach i tam gdzie popyt na usługi implantologiczne jest większy.  Cena wszczepu w przeliczeniu na sztukę obniża się wraz z ilością wkręcanych implantów. Im więcej jest ich wprowadzonych w kość tym mniej za nie jednostkowo zapłacimy.
Cena implantu z koroną protetyczną przy braku pojedynczego zęba waha się od 4-6 tyś złotych.

Implanty zębowe nie tylko przywracają pacjentom zdrowie, ale i poprawiają estetykę ich uśmiechu. Zapraszamy do jednego z naszych gabinetów stomatologicznych w Bochni lub Brzesku, gdzie oferujemy kompleksowe leczenie implantologiczne na najwyższym poziomie. Jeśli mają Państwo inne problemy związane z zębami, również zachęcamy do kontaktu.

Podobne tematy :

ZAKRES USŁUG IMPLANTY

 • Implanty tytanowe – zabieg odtwórcze pod leczenie protetyczne
 • Implanty tytanowe – wspomaganie leczenia ortodontycznego
 • Augmentacja kości

RODZAJE PROCEDUR IMPLANTOLOGICZNYCH

I – Klasyczna. Pacjent traci zęba. Odczekujemy 6-10 tygodni od momentu ekstrakcji. Wskazana w sytuacji dużych zmian zapalnych okołowierzchołkowych, przy dużym rozrzedzeniu substancji kości w momencie ekstrakcji, kiedy to rokowanie powodzenia natychmiastowej implantacji jest niepewne.

II – Natychmiastowa. Pacjent posiada zęba ze wskazaniem do usunięcia. W tej procedurze dokonujemy ekstrakcji zęba i jednoczasowo na tej samej wizycie wprowadzamy w zębodół implant. Warunki kostne muszą jednak na taki zabieg zezwalać.

Naturalną kontynuacją leczenia implantologicznego jest leczenie ortodontyczne a przede wszystkim leczenie protetyczne.

IMPLANTY. CO TO SĄ IMPLANTY ZĘBÓW

Co to są implanty zębów

Implanty są rodzajem śrub bardzo precyzyjnych przystosowanych do osadzenia i przebywania w kości. Mają starannie dobrany kształt długość i szerokość tak, aby zapewnić jak najlepszą retencję w kości, a przez to maksymalnie długi czas użytkowania implantu. Mogą być wykonane z tytanu lub z cyrkonu. Najczęściej stosowane są implanty tytanowe. Dobrze dopasowany i zintegrowany z kością wszczep stanowi doskonały fundament dla odbudowy protetycznej, albo stanowić punkt przyłożenia siły dla leczenia ortodontycznego. Czytaj dalej

ZALETY IMPLANTÓW

Zalety implantów

Sam implant jest praktycznie niezniszczalny. Stworzony z materiałów, które dobrze są adaptowalne w ludzkim organizmie. Technika ich wykonania i powierzchnia implantu zapewniają doskonałą integrację z kością. Beleczki kostne wnikają w strukturę wszczepu do tego stopnia, że tworzą polaczenia porównywalne do naturalnych połączeń kostnych. Implant przenosi obciążenia podobnie jak ząb, którego zastępuje bezpośrednio na kość. Dzięki temu kość ma prawidłową budowę, nie ulega zanikom, cały czas przebudowuje fizjologicznie swoja strukturę pod wpływem sił żucia. Jest to sytuacja zupełnie przeciwna do sytuacji, gdy brak zębów zaopatrywany jest przez protezy ruchome. Tu siły zwarciowo-zgryzowe przekazywane są w dużej mierze na śluzówkę i mamy do czynienia często z wynikłymi z tego dużymi zanikami kostnymi. Wprowadzając implant w miejsce utraconego zęba oszczędzamy zęby sąsiednie. Nie trzeba ich szlifować jak to mam miejsce w przypadku, gdy decydujemy się na uzupełnienie braku mostem protetycznym.
Codzienna higiena jest również zbliżona do tej, jaką mamy przy naturalnych zębach.
Komfort ich używania jest najwyższy w porównaniu z innymi uzupełnieniami protetycznymi.
Dzięki implantom uzyskujemy również doskonały końcowy efekt kosmetyczny.

IMPLANTY SUKCES LECZENIA. IMPLANTY POWIKŁANIA

Implanty sukces leczenia

Implanty i techniki ich wprowadzanie w kość są stosowane od lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Zostały od czasu pierwszych prób bardzo udoskonalone. Na całym świecie dokonuje się rocznie dziesiątki tysięcy implantacji. Odsetek odrzuceń sięga około 2-3 %. Związane jest zarówno z czynnikami ogólnoustrojowymi np.: choroby , zaburzenia hormonalne, zaburzenia gospodarki elektrolitowej. Ważnym czynnikiem niekorzystnie wpływającym na proces gojenia i integrację z kością implantów jest palenie tytoniu. Nie dyskwalifikuje ono zabiegu, ale znacząco pogarsza warunki miejscowe i regenerację tkanek. Czytaj dalej

JAK DŁUGO MOGĄ SŁUŻYĆ IMPLANTY ?

Jeśli dbamy o swoje zdrowie, zęby, higienę jamy ustnej, nie palimy tytoniu, dokonujemy regularnie przeglądów w gabinecie stomatologicznym i stosujemy się do zaleceń swojego stomatologa to możemy się cieszyć nimi nawet kilkadziesiąt lat.

IMPLANTY ZĘBÓW A WIEK. PROTEZA NA IMPLANTACH

Implanty zębów a wiek

Implanty zębów można wprowadzić każdej osobie po zakończeniu okresu rozwojowego. Muszą występować dogodne warunki kostne: właściwa grubość i gęstość kości. Implanty zębów może mieć wszczepione osoba, u której nie występują ograniczenia związane z nałogami oraz higieniczne i ogólnomedyczne przeciwwskazania. To tyle, jeśli chodzi o bieżący pogląd na wszczepianie implantów. Czytaj dalej

OGÓLNOMEDYCZNE PRZECIWWSKAZANIA DO IMPLANTACJI

Całkowicie wykluczają wprowadzenie implantu takie schorzenia jak:

 • narkomania
 • alkoholizm
 • niektóre schorzenia psychiczne
 • choroby z poważnymi zaburzeniami odporności.

W porozumieniu z prowadzącym lekarzem specjalistą możliwa jest implantacja u osób z cukrzycą, po chemioterapii, radioterapii, leczeniu przeciwzakrzepowym i innych.

PALENIE PAPIEROSÓW A IMPLANTY

Palenie papierosów

Obserwujemy niekorzystny wpływ palenia tytoniu na gojenie kości w różnych dziedzinach medycyny. Miedzy innymi w ortopedii, chirurgii urazowej czy chirurgii plastycznej . Problem zauważamy również w stomatologii.
Palenie papierosów zwiększa ryzyko występowania chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej oraz gojenie ran poekstrakcyjnych. Czytaj dalej

IMPLANTY ZĘBOWE HIGIENA. METODY OCZYSZCZANIA ZĘBÓW

Metody oczyszczania zębów

Brak higieny jest również przeciwwskazaniem względnym do implantacji. Brudasom nie powinno się proponować tego typu zabiegów, do momentu poprawienia tego stanu rzeczy. Implanty i prace na nich osadzone wymagają szczególnej troski i wysokiej higieny. Jej brak podobnie jak przy używaniu nikotyny zmniejsza pomyślne rokowanie dla implantów.
Czytaj dalej

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG WPROWADZENIA IMPLANTU ?

Zakładając, że wszystko podczas zabiegu przebiega zgodnie z założonym planem, czas samego zabiegu w zależności od sprawności operatora waha się od 20-40 min. Mówimy tu o wszczepieniu jednego implantu. Jeśli jest ich wprowadzanych więcej, co nierzadko ma miejsce czas odpowiednio wówczas ulega wydłużeniu.

CZY ZABIEG WSZCZEPIENIA IMPLANTU JEST BOLESNY ?

Cały zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. W zależności od planu dobierana jest odpowiednia technika znieczulania jak i rodzaj środka znieczulającego. Szczegóły na stronie opinie porady.

JAKIE DOLEGLIWOŚCI MOGĄ SIĘ POJAWIĆ PO ZABIEGU I CO ZROBIĆ ?

Dużo zależy od samego zabiegu, jego rozległości i złożoności. Najczęściej mamy do czynienia z niedużym obrzękiem w okolicy zabiegu i bólem pojawiającym się po upływie czasu działania środka znieczulającego. Przy zabiegach większych te dolegliwości są bardziej wzmożone.
Po wykonanym zabiegu, aby zmniejszyć możliwe dolegliwości prosimy wykonać kilka prostych czynności:

 • przykładamy zimny okład w okolicę zabiegową i uciskamy. Okłady te przy większych zabiegach stosujemy przez kilka godzin, zmieniając, co jakiś czas opatrunki tak by były zimne
 • unikamy wysiłku fizycznego i schylania się
 • jemy posiłki letnie lub zimne. Zalecane są lody
 • Zalecane jest przyjmowanie środków przeciwbólowych a w razie wskazań również antybiotyku

ZIMNY OKŁAD – JAK WYKONAĆ ?

Najczęściej stosowane są woreczki żelowe kupowane w aptekach. Dobrze mieć, co najmniej dwa. Jeden w lodówce, drugi w użyciu. W zastępstwie możemy zastosować puszki coli owinięte w ściereczkę.