LECZENIE KANAŁOWE. CENA. LECZENIE ENDODONTYCZNE

Leczenie kanałowe zęba. Leczenie endodontyczne zęba. Jest to dział stomatologii zajmujący się leczeniem zębów z chorą uszkodzoną przez różne czynniki miazgą. Schorzenia miazgi zęba są bardzo częste w społeczeństwach i środowiskach z obniżoną jakością higieny jamy ustnej i opieki stomatologicznej. Etiologicznie najczęstszą przyczyną powstawania podrażnień i zapaleń miazgi jest próchnica zębów. Próchnica jest chorobą o podłożu bakteryjnym. Bakterie występujące w środowisku jamy ustnej przy jednoczesnej podaży cukrów prostych w pożywieniu i niedostatecznej higienie, niszczą tkanki twarde zęba chroniące miazgę i powodują jej stan zapalny.
Z innych czynników, które mogą uszkodzić miazgę wymienić należy urazy mechaniczne, fizyczne oraz chemiczne tkanek zębów.

Leczenie kanałowe zęba

Nie leczona próchnica często szybko prowadzi do stanu zapalnego miazgi. Początkowe stadium odwracalne szybko przechodzi w fazę nieodwracalnego uszkodzenia miazgi. Taki stan jest wtedy wskazaniem do interwencji stomatologa w obrębie systemu kanałowego zęba.

Zapewniamy w naszych przychodniach profesjonalne leczenie kanałowe – endodontyczne zębów ze schorzeniami miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. W tym również nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem (enodoncja mikroskopowa) szczególnie trudnych przypadków.

W trosce o najwyższą jakość usług posługujemy się najlepszym sprzętem zarówno do diagnostyki radiologicznej (zdjęcia rtg zębów punktowe, panoramiczne, tomografia stożkowa 3D) jak i do leczenia (mikroskop endodontyczny, endometry, systemy do wypełnienia kanałów).
Dzisiejsza endodoncja nierozerwalnie powiązana jest z najnowocześniejszymi technikami diagnostyki obrazowej. To dzięki bardzo dokładnemu rozpoznaniu jesteśmy w stanie zagwarantować prawidłowy i szybki proces leczenia. Kontrolujemy radiologicznie stan zęba i proces jego leczenia przed, w trakcie oraz po zakończonym leczeniu. Całe nasze postępowanie zamyka się w jednej, dwóch wizytach. Nie prowadzimy wielomiesięcznego leczenia kanałowego.

Stworzony przez nas system pozwala zoptymalizować leczenie i skrócić jego czas do minimum, zapewniając jednocześnie jak najlepsze wyniki.

 

Zakres usług

  • zęby z zapaleniem i zgorzelą miazgi
  • zęby nieprawidłowo leczone endodontycznie
  • zarośnięte kanały korzeniowe
  • wąskie kanały korzeniowe
  • dodatkowe kanały korzeniowe
  • zakrzywione kanały korzeniowe
  • leczenie z powikłaniami, typu perforacja, kostniak, zębiniak

Leczenie kanałowe cena

Leczenie kanałowe jest leczeniem wysoce specjalistycznym. Wymaga odpowiednich umiejętności,  sprzętu, narzędzi i materiałów. Połączenie tych elementów zapewnia sukces leczenia. Zasada jest taka, by leczenie przebiegało z jak najmniejszą liczba wizyt, optymalnym opracowaniem kanałów w tym z użyciem mikroskopu i bardzo szczelnym wypełnieniem systemu korzeniowego. Wszystkie składowe leczenia wpływają na jego cenę. Do tego każdy przypadek jest inny.
Koszt leczenia endodontycznego waha się od 600-1200 zł

Podobne tematy :

CO TO JEST ENDODONCJA ?

Endodoncja jest działem stomatologii zajmującym się leczeniem zębów z chorą, uszkodzoną przez czynniki biologiczne, fizyczne bądź chemiczne miazgą.

LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA. LECZENIE ENDODONTYCZNE W CIĄŻY

Leczenie kanałowe zęba

Leczenie endodontyczne potocznie zwane kanałowym, bierze swoją nazwę od obszaru działania. Polega ono na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi zęba z kanału korzeniowego zęba oraz opracowaniu chemicznym i mechanicznym kanału i następnie szczelnym trwałym jego wypełnieniu. Czytaj dalej

BÓL ZĘBA. KANAŁOWE LECZENIE ZĘBA.

Kanałowe leczenie zęba

Ból zęba. Stosunkowo często występujące schorzenie. Jest to także dla pacjenta ogromny dyskomfort i dolegliwość trwająca nieraz wiele dni.
Co należy zrobić. Czytaj dalej

ZAPALENIE MIAZGI ZĘBA. ZGORZEL ZĘBA LECZENIE

Zapalenie i zgorzel miazgi zęba

Jest to stan bakteryjny związany z obumieraniem i rozpadem składników organicznych miazgi. Może przebiegać powoli bezobjawowo, albo też dynamicznie charakteryzując się silnymi dolegliwościami bólowymi. Czytaj dalej

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zęba pod kontrolą wzroku, pozwala wykonać pomyślnie często bardzo trudne i skomplikowane zabiegi w systemie korzeniowym. Jest to bardzo nowoczesna, wysokospecjalistyczna metodą leczenia endodontycznego. Czytaj dalej

CHOROBA ODOGNISKOWA A LECZENIE ENDODONTYCZNE

Choroba odogniskowa

Choroba odogniskowa są to zmiany wywołane w odległych narządach przez bakterie bytujące w tak zwanych ogniskach pierwotnych. Pozostawione i czynne bakterie oddziałują na tkanki naszego organizmu powodując wtóre zmiany chorobowe. Zmiany te są niespecyficzne, trudne do leczenia. Właściwe leczenie następuje dopiero po zlokalizowaniu i usunięciu ogniska pierwotnego. Czytaj dalej

WZMOCNIENIE ZĘBA LECZONEGO KANAŁOWO

Wzmocnienie zęba leczonego kanałowo

Bardzo często jesteśmy zmuszeni wzmocnić zęba leczonego kanałowo. Struktura takiego zęba jest znacznie osłabiona zarówno przez zniszczenia próchnicowe, jak i konieczną preparację w trakcie leczenia. Nierzadko zniszczenia są tak duże, że możemy porównać pozostałą strukturę zęba do skorupki jajka. Bez prawidłowego wzmocnienia i osłony nawet dobrze przeleczone kanałowo zęby nie maja szans w dłuższym terminie na prawidłowe funkcjonowanie.
Nowoczesna protetyka może zaoferować dla odpowiedniego wzmocnienia i zabezpieczenia przed złamaniem zęba całą gamę wkładów, koron i mostów protetycznych dobieranych indywidualnie do wskazań.

NIEDROŻNE KANAŁY KORZENIOWE

Termin ten używany jest przez endodontów w tedy, gdy pojawia się problem z penetracją narzędzi na całej długości kanału korzeniowego. Widoczny jest już wcześniej na zdjęciu radiologicznym, a potwierdzany w trakcie zabiegu leczenia kanałowego zęba. Zamkniecie światła kanału może być spowodowane na skutek obrony zęba przed czynnikami szkodliwymi, jak i przez ciała obce. Niedrożny kanał zainfekowany lub ze zmianami w okolicy okołowierzchołkowej może być przyczyną choroby odogniskowej i wskazaniem do ekstrakcji zęba.