ORTODONTA. Brzesko Bochnia

Ortodonta. Brzesko Bochnia. Zdrowy i zadbany uśmiech to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Znacznie częściej śmiejemy się. Mając ładnie ustawione i zdrowe zęby chętnie je pokazujemy. Osoby z naszego kręgu, w domu, pracy, znajomi i przyjaciele postrzegają nas przez to, jako ludzi otwartych, optymistycznie nastawionych do życia. Dużo łatwiej nawiązujemy kontakty. W wielu sytuacjach, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy ani my, ani osoby  drugie ładny uśmiech pomaga załatwić wiele ważnych spraw życiowych.

 

Lekarz Ortodonta 

Lekarz ortodonta jest tym specjalistą, do którego zwracamy się o pomoc w sprawach związanych z wadami zgryzu. W naszych przychodniach staramy się pomagać naszym pacjentom kompleksowo. Chcemy by czas konsultacji, leczenia pacjenta był jak najkrótszy, ale co jest nawet ważniejsze, by proces leczenia był jak najbardziej prawidłowy.  Nasze działania są wiec zoptymalizowane. Lekarz ortodonta konsultuje przypadki własne jak i innych naszych specjalistów. Ortodonta wchodzi w skład zespołu wraz z chirurgiem stomatologicznymimplantologiemprotetykiemendodontą, lekarzem stomatologii zachowawczej

Lekarz ortodonta już podczas pierwszej wizyty ustala z pacjentem szczegółowy plan leczenia, wykonuje zdjęcia i pomiary radiologiczne : zdjęcie panoramicznezdjęcie cefalometryczne jeśli jest konieczna  tomografię CBCT.
Jeśli to konieczne zleca również szczegółową pielęgnację oraz leczenie uzębienia.

Dobry ortodonta. Warto powiedzieć, że podobnie jak i każdy inny dobry specjalista zajmuje się nie tylko profilaktyką, kontrolą oraz rozpoznawaniem wad zgryzu zarówno u dzieci jak i dorosłych, ale patrzy na pacjenta i jego problem całościowo. Analiza schorzenia wielokierunkowa i jego wielospecjalizacyjne leczenie zapewnia tak naprawdę sukces naszego postępowania.

Leczenie wad zgryz u dzieci. Ważne jest, by odpowiednio wcześnie zdiagnozować wadę zgryzu u dziecka. Leczenie będzie przebiegać wówczas sprawnie i w krótkim czasie pociecha będzie mogła beztrosko się uśmiechać, bez żadnych kompleksów.

Ortodonta Brzesko Bochnia

Staramy się, by zabiegi, które są wykonywane w naszych przychodniach były całkowicie bezbolesne, a sprzęt na którym pracujemy oparty na najnowszej technologii.
Zapraszamy serdecznie wszystkich pacjentów wymagających leczenia ortodontycznego (w każdym wieku) do naszych gabinetów stomatologicznych w Brzesku oraz Bochni. Polecamy :

 • Konsultacje ortodontyczne

konsultacje dzieci i dorosłych z diagnostyką radiologiczną

 • Profilaktyka ortodontyczna

badania i zabiegi wyprzedzające powstanie wady

 • Monitorowanie rozwoju zgryzu u dzieci i młodzieży

systematyczna i pełna kontrola prawidłowego rozwoju układu stomatognatycznego

 • Leczenie i profilaktyka wad zgryzu

leczenie ortodontyczne pełny zakres, konsultacje chirurgiczne, protetyczne , radiologiczne

 • Profilaktyka ortodontyczna dorosłych

porady i zabiegi u osób z zakończonym okresem rozwojowym

 • Leczenie aparatami ruchomymi

stosowane w profilaktyce i leczeniu dzieci. Leczenie i korekta niewielkich wad zgryzu

 • Leczenie aparatami stałymi

stosowane w okresie młodzieńczym i u osób dorosłych po zakończeniu wzrostu

 • Leczenie dorosłych, w tym ortodoncja przedprotetyczna

leczenie skojarzone z leczeniem zachowawczym , chirurgicznym i protetycznym

Podobne tematy :

NZOZ ARTDENT M. I J. OJCZYK

PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Od początku 2006 roku poszerzyliśmy zakres naszych usług o specjalistyczne porady i wizyty ortodontyczne. Dlatego też możemy pomóc Państwu, w oparciu o najnowocześniejszą diagnostykę radiologiczną, uporać się z różnorakimi problemami kosmetycznymi i funkcjonalnymi jakie powstają przy nieprawidłowym ustawieniu zębów w jamie ustnej. Nie tylko dzieci lub młodzież przy zastosowaniu aparatów ruchomych lub aparatów stałych mogą leczyć wady zgryzu. Może zrobić to każdy, w każdym wieku, każdy, komu na pięknym uśmiechu zależy.

ORTODONTA. APARAT ORTODONTYCZNY-RODZAJE.

Lekarz ortodonta. Aparat ortodontyczny

Lekarz ortodonta jest to specjalista, który w naszym uzębieniu zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu. Koryguje wzajemne proporcje twarzy, wpływa na stosunki międzyzębowe. Ja bym także powiedział, że jest to lekarz, który w wielu wypadkach pomaga odzyskać pewność siebie, poprawia naszą własną samoocenę jak i ocenę otoczenia. Sprawia, ze śmiejemy się chętnie i często. Czytaj dalej

APARAT ORTODONTYCZNY PRZED I PO. OPINIE. DLACZEGO WARTO?

Aparat ortodontyczny opinie

Leczenie ortodontyczne. Jeżeli zapytamy osoby, które zdecydowały się na nie, dlaczego to zrobiły, to każda z nich poda inny powód. Dla różnych osób fakt posiadania ładnych, równo ustawionych zębów w łuku, estetycznego miłego uśmiechu ma inną wagę. Czynniki psychologiczne, kulturowe i inne pozamedyczne dominują znacząco.
Stan jakościowy przed i po leczeniu zakończonym ortodontycznym dla niektórych pacjentów jest ogromny i to na plus. To jak otwarcie wydawałoby się na zawsze zamkniętych drzwi. Czytaj dalej

APARAT ORTODONTYCZNY DLA DZIECI – ILE KOSZTUJE. RODZAJE. KIEDY Z WIZYTĄ DO ORTODONTY?

Kiedy z wizytą do ortodonty

Prawidłowa opieka ortodontyczna nad naszymi dziećmi zaczyna się dość wcześnie. Lekarz pediatra, jako pierwszy sprawdza i kontroluje stan uzębienia naszych pociech w okolicy 2-giego roku życia. Potem pomiędzy 3-6 rokiem życia wskazane są już regularne wizyty, co 6 m-cy u swojego lekarza dentysty. To on zadecyduje o celowości wdrożenia leczenia ortodontycznego. Czytaj dalej

JAKI APARAT ORTODONTYCZNY?

Aparat ortodontyczny ma być skuteczny. Rodzaj aparatu jest dobierany  według wskazań.
W zależności od przypadku zlecony może być aparat stały, w innym aparat ruchomy, a w innym równia pochyła, albo szpatułka.

PIERWSZA WIZYTA U ORTODONTY

Pierwsza wizyta u lekarza ortodonty

Pierwsza wizyta u lekarza ortodonty jest wizytą zapoznawczą. Dostarcza informacji pacjentowi i lekarzowi ortodoncie. Tak jak w wypadku innych kontaktów międzyludzkich pierwsze spotkanie i wrażenie rzutuje na przebieg całego leczenia. Szczególnie, jeśli pracujemy i leczymy dzieci. Jak przy każdym innym leczeniu wzajemne relacje i komunikacja lekarz- pacjent, lekarz dziecko-rodzic oraz zrozumienie potrzeb i wymagań każdej ze stron są podstawowym warunkiem powodzenia leczenia i zadowolenia pacjenta. Czytaj dalej

APARAT ORTODONTYCZNY RUCHOMY. RODZAJE.EFEKTY.CENA.

Aparat ortodontyczny ruchomy efekty

Jak sama nazwa wskazuje jest to aparat wyciągany z jamy ustnej, najczęściej zbudowany z tworzywa (akrylu) i drutu. Stosowany u dzieci w okresie uzębienia mlecznego i mieszanego. Służy do usuwania wad zgryzu w okresie rozwojowym. Istnieje wiele odmian tych aparatów. Czytaj dalej

WYCIĄGI ORTODONTYCZNE. GUMKI ORTODONTYCZNE

Wyciągi ortodontyczne. Gumki ortodontyczne

Są to elementy elastyczne gumowe, wykorzystywane w konstrukcji aparatów ortodontycznych stałych. Mają za zadanie ufiksować drut, aparat ortodontyczny na zębach ale również doprowadzić do prawidłowej korelacji między zębami. Prawidłowe ich rozmieszczenie i zamontowanie stanowi o sukcesie całego procesu leczniczego. Czytaj dalej

UBYTKI PRÓCHNICOWE A LECZENIE ORTODONTYCZNE

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego zęby muszą być koniecznie wyleczone. Jest to związane ze zmniejszoną, jakością oczyszczania zębów w okresie leczenia i zwiększoną frekwencją próchnicy w jamie ustne

OSOBY DOROSŁE A LECZENIE ORTODONTYCZNE

Wady zgryzu można leczyć praktycznie w każdym wieku. Szczególnie skuteczne są aparaty stałe. Bardzo często u osób dorosłych ze względu na rozliczne wady, braki zębowe, prowadzi się leczenie skojarzone.
Łączy się leczenie ortodontyczne z leczeniem protetycznym oraz leczeniem chirurgicznym.

JAK DŁUGO TRWA LECZENIE ORTODONTYCZNE?

Leczenie ortodontyczne trwa w zależności od wady od kilkunastu miesięcy do 3-4 lat.

JAK DŁUGO MUSZĘ NOSIĆ APARAT STAŁY?

Średni czas noszenia aparatu stałego to 24 miesiące.

W JAKIM WIEKU ROZPOCZĄĆ LECZENIE?

Leczenie wad u dzieci najlepiej rozpocząć przed okresem dojrzewania. Najczęściej jest to okres miedzy 9-tym, a 13-tym rokiem życia.

ILE CZASU POTRZEBA NA ZAŁOŻENIE APARATU STAŁEGO?

Aby leczenie było skuteczne i możliwie bezawaryjne wszystkie elementy aparatu muszą być dokładnie zamocowane. Sam aparat generuje siły wymuszające ruchy zębów. Podobnie zęby oddziałują na niego i trwa to przez cały okres leczenia. Umocowanie wszystkich elementów musi być, więc bardzo staranne i precyzyjne.
Wizyta jest wiec dość długa i trwa od 1 do 1,5 godziny. W przypadkach bardziej skomplikowanych może ten czas się wydłużyć.

CZY APARAT STAŁY NOSIMY NA JEDNEJ SZCZĘCE, CZY OBU?

Nosimy w większości przypadków na obu łukach zębowych. Łuki zębowe pozostają we wzajemnej interakcji. Jeśli chcemy trwale przeprowadzić leczenie, zmiany musimy dokonywać równocześnie w obu szczękach. Brak korekty i leczenia w jednym z łuków spowoduje brak efektów leczenia w drugim albo ich cofniecie.

CZY APARAT PRZESZKADZA PODCZAS JEDZENIA?

Jak pytamy o to naszych pacjentów, to odpowiedzi są bardzo różne. Myślę, ze tak różne jak każdy z nas jest. Generalnie jest to ciało obce w jamie ustnej. Posiłki spożywamy normalnie, ale konsystencja pokarmu ma już znaczenie. Ograniczamy posiłki twarde, ciągnące, kleiste.

CZEGO NIE JEMY PODCZAS NOSZENIA APARATU ?

Ograniczamy posiłki:

 • twarde: pieczywo twarde, jabłka, orzechy gruszki, marchew
 • kleiste: kisiele, budynie, toffi, batony typu Mars
 • słodkie: słodkie napoje gazowane, cukierki, ciastka, landrynki

CZY APARAT POWODUJE PRÓCHNICĘ ZĘBÓW?

Aparat nie powoduje próchnicy zębów. Bezpośrednią przyczyną powstawania próchnicy są pozostawione na zębach resztki pokarmowe, zwiększona podaż cukrów w jamie ustnej, złe nawyki żywieniowe, słaba higiena jamy ustnej.
Aparat na pewno jedna utrudnia higienę jamy ustnej. Jego obecność wymaga na nas zwiększenia dokładności szczotkowania zębów, dotarcia do wszystkich zakamarków.
Zwyczajowe szczotkowanie zębów jest podczas noszenia aparatu niewystarczające.

SZCZOTECZKA JEDNOPĘCZKOWA – HIGIENA APARATU STAŁEGO

Szczoteczka jednopęczkowa

Szczoteczka jednopęczkowa jest to kolejna pomoc w higienizacji jamy ustnej. Dociera tam gdzie nie dociera szczoteczka, oraz nitka stomatologiczna. Oczyszczamy nią przestrzenie międzyzębowe, oraz kieszonki dziąsłowe. Stosowana przy leczeniu i profilaktyce paradontopatii. Bardzo przydatna w higienie aparatów stałych. Czytaj dalej

JAK DBAĆ O ZĘBY NOSZĄC APARAT ORTODONTYCZNY?

Jak dbać o zęby nosząc aparat ortodontyczny

Posiłki zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania ograniczamy do kilku dziennie. Po posiłku zęby powinny zostać wyszczotkowane. Wszystkie przestrzenie pomiędzy zębami, zamkami i ligaturą również. Szczegółowy instruktarz udziela lekarz prowadzący. Uwzględnia on specyfikę i rodzaj aparatu. Czytaj dalej

ILE CZASU POTRZEBA NA ZAŁOŻENIE APARATU STAŁEGO?

Najczęściej jest to przedział od 1 do 1,5 godziny. W przypadkach bardziej skomplikowanych może ten czas się wydłużyć.

WIZYTY KONTROLNE U ORTODONTY- CZAS WIZYTY I CZĘSTOŚĆ

Na te dwa parametry wpływa wiele czynników począwszy od rodzaju wady, wykonanego aparatu, higieny pacjenta, naprawy aparatu bądź jego korekty jak np. wymiana łuku itd. Tak, więc czas wizyty może się wahać od kilku do kilkudziesięciu minut.
Co do częstości to przy aparacie ruchomym wynosi ona średnio 8 tygodni. Przy aparatach stałych przeważnie jest to czas od 4-8 tygodni między wizytami.

SZCZOTECZKA DO APARATU ORTODONTYCZNEGO

Szczoteczka do aparatu stałego

Prawidłowo powinniśmy powiedzieć szczoteczka do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Dociera tam gdzie nie dociera tradycyjna szczoteczka. Oczyszczamy nią przestrzenie między zębami a brodawką dziąsłową.

Ze względu na możliwość modyfikacji kształtu części czyszczącej możemy stosować również do szczotkowania przestrzeni pod przęsłami mostów protetycznych jak i u osób użytkujących aparaty ortodontyczne stałe do przestrzeni między łukami aparatu a zębami. Czytaj dalej

JAK DBAĆ O APARAT ORTODONTYCZNY

Jak dbać o aparat ortodontyczny. Aparaty stałe oczyszczamy wraz z zębami. Dokładniejszy opis powyżej. Aparaty ruchome wyciągamy z jamy ustnej i myjemy pod bieżącą letnią wodą szczoteczką. Zwracamy uwagę na wszystkie elementy aparatu. Możemy użyć pasty do zębów na zmianę z płynem do mycia naczyń. Po skończeniu dokładnie płuczemy i lekko osuszamy i jeśli go nie zakładamy do jamy ustnej odkładamy do specjalnie do tego celu przygotowanego sztywnego zamykanego pudełka. Pudełko zapewnia zmniejszenie uszkodzeń przez zgniecenie (stanięcie na aparacie), pęknięcie, czy pogryzienie ( np. przez psa).
Zapobiega również zagubieniu aparatu i konieczności powtórnego jego wykonania.
Aparat ruchomy wyciągamy z jamy ustnej podczas jedzenia !

Jak dbać o aparat ortodontyczny

Przy aparacie stałym ograniczamy pewne typy pokarmów ze względu na ich konsystencję (szczegóły powyżej), oraz ze względu na skład chemiczny, bowiem mogą powodować przebarwienia ligatur i innych elementów aparatu. Unikamy wtedy barwiących rzeczy takich jak: soki owocowe, sok z buraków, czerwone wino, dym tytoniowy, kawa, herbata, coca-cola itd.

WOSK ORTODONTYCZNY. DO CZEGO SŁUŻY

Wosk ortodontyczny. Do czego służy

Wosk ortodontyczny zabezpiecza śluzówkę warg i policzków przed podrażnieniem i poranieniami od elementów aparatu ortodontycznego. Wosk łagodzi dyskomfort wynikający z noszenia aparatu. Zleca go lekarz ortodonta pacjentowi po założeniu aparatu. Czytaj dalej

DOBRY ORTODONTA

Zadbany uśmiech to podstawa, więc koniecznie trzeba regularnie odwiedzać dentystę. W naszej przychodni zajmujemy się profesjonalnymi zabiegami najwyższej jakości. Na pierwszych wizytach u ortodonty ustalamy plan leczenia, wykonujemy zdjęcie panoramiczne i zlecamy szczegółową pielęgnację i leczenie uzębienia. Każdy zabieg, który wykonuje stomatolog Brzesko jest bezbolesny, a sprzęt na którym pracujemy jest bardzo nowoczesny. Dentysta Brzesko zajmuje się profilaktyką, kontrolą i rozpoznawaniem wad zgryzu zarówno u dzieci jak i dorosłych. Jeżeli odpowiednio wcześnie zostanie zdiagnozowana wada zgryzu u dziecka to leczenie będzie przebiegać prawidłowo i w szybkim czasie zęby będą wyglądały idealnie. Brzesko ortodonta zapewnia fachową obsługę z zakresu leczenia wad uzębienia i zgryzu.